výživový koučink

Co očekávat od výživového poradenství?

5
(11)

Možná už vás někdy napadlo, že by bylo fajn se ve výživě trochu vzdělat. Nebo že byste potřebovali pomoct s hubnutím. Začali jste tedy pátrat a narazili jste na výživového poradce. Nejste si ale jisti, jak by vám spolupráce s ním vlastně pomohla, nebo za co že byste to tedy měli zaplatit. Na internetu je přece spousta rad zadarmo. Nebo ne?

Problém je ale v tom, že na internetu může kdokoliv psát o čemkoliv. Záruka toho, že narazíte na kvalitní informace, jednoduše není. Také si upřímně řekněte, kolikrát vám už rady z internetu nebo časopisů skutečně trvale pomohly? Nejde totiž jen o to, co víte, ale také o to, jak to umíte aplikovat. Skutečné znalosti, motivace a vůle. To vše ovlivní, jestli svého cíle dosáhnete nebo nikoliv. To je právě to kouzlo spolupráce s odborníky. Prokazatelně mají skutečné znalosti, umí je aplikovat a pomohou vám zůstat na správné trase. Dodají vám motivaci a dovedou vás až k vašemu vysněnému cíli.

Není ovšem odborník jako odborník. Vybrat si správného výživového poradce je velmi důležité, proto si dejte na výběru záležet. Jak poznat kvalitního výživového poradce už jsme rozebrali v tomto článku. Pokud si nevíte rady, běžte se mrknout.

Já vám dnes popíšu, jak vypadá spolupráce se mnou nebo kýmkoliv z našeho týmu. Troufám si totiž říct, že my odborníky jsme a výživě doopravdy rozumíme. 🙂 A také  vám skutečně chceme pomoci. 

Na tomto příkladu uvidíte, co od výživového poradenství můžete očekávat. Každý výživový poradce má však své programy nastavené podle sebe. 

TIP: Nedaří se vám zhubnout? Vyzkoušejte tréninkový program Fit40

Jak probíhá výživové poradenství? 

Nejprve si řekneme, co je součástí výživového poradenství, neboli výživového koučinku. Společně se seznámíme ještě předtím, než se potkáme osobně. Já vám představím sebe i program, zjistím, zda je spolupráce s vámi možná (ze zdravotních důvodů), vy se mi též představíte a pokud je vše v pořádku, sejdeme se a započneme naší 4 měsíční spolupráci.  

poradenství

Spolupráce zahrnuje:

  • Přeměření na Inbody
  • Úvodní nutriční konzultaci
  • Analýzu vašeho stávajícího jídelníčku
  • Jídelníček sestaven přímo vám na míru
  • Tréninkový plán na míru
  • Pravidelné přeměřování každý měsíc 
  • Pravidelný kontakt, kdybyste se chtěli na cokoliv zeptat 

Po přeměření na Inbody zjistíme, kolik máte v těle tuku, svalů, vody, jaký je váš metabolický věk, jaká je rychlost vašeho metabolismu a tak dále. Následuje interpretace výsledků a začínáme konzultaci. Nejprve si popovídáme o tom, jak na tom jste a co je vaším cílem. Zjistím, jaké jsou vaše návyky, co máte a nemáte rádi, jak spíte, jaká je míra vašeho stresu a tak dále. Poté se přesuneme na váš stávající jídelníček, který zhodnotím. Já vám následně povím, co děláte dobře, co děláte špatně a jak některé věci změnit. Vše je jednoduché a lehce aplikovatelné do běžného dne. Při první konzultaci spolu strávíme zhruba hodinku a půl.

Následně obdržíte jídelníček na míru, který je vytvořen podle vašich preferencí a možností. Stejně tak tréninkový plán.

Vy se budete držet doporučení, která dostanete a když si nebudete vědět s čímkoliv rady (například co si vybrat v práci k obědu), jednoduše napíšete a já vám poradím. 

Každý měsíc se pravidelně sejdeme a já vás přeměřím na InBody, abychom věděli, jestli jdete správným směrem. 

koučink

Věřte, že i malé jednoduché kroky, které uděláte, vám mohou významně pomoci a výsledky uvidíte na vlastní oči. Důležité je zvolit si reálné cíle, návyky měnit postupně a také si nic zbytečně nezakazovat a striktně se neomezovat. Vše děláme tak, aby to bylo udržitelné a zároveň to přineslo výsledky. 

Nebojte se věřit svému odborníkovi a jeho radám, i když vám tvrdí, že máte večeřet a jíst přílohy, což vy jste doteď považovali za nepřípustné. Víme, co děláme. 

Teď už byste měli mít představu, jak takové výživové poradenství může vypadat. Důležité je ale také to, jak by vypadat nemělo. Protože jak už bylo řečeno, není odborník jako odborník. 

Jak by výživové poradenství vypadat nemělo?

Je několik věcí, u kterých byste se měli už na začátku zarazit. Jednou z nich je okatý prodej doplňků stravy. Ačkoliv by to bylo příjemné, doplňky stravy za vás potřebnou práci neudělají. Nenaučí vás, jak se stravovat co nejlépe pro své zdraví, ani za vás neodcvičí tréninky. Někdy mohou vaši stravu doplnit, někdy jsou úplně k ničemu, někdy dokonce mohou i přihoršit. Tak či tak rozhodně nejsou tím, na co byste se měli při své cestě za zdravějším já zaměřit. 

Odborník na výživu by vám nikdy neměl zakazovat jíst a dávat vám striktní omezení. Jídelníček i výživová doporučení mají být přizpůsobena vám, ne naopak. Měli byste změny ve svém jídelníčku dělat postupně a tak, jak je vám to příjemné, aby byly ony změny udržitelné. Existují samozřejmě výjimky, pokud máte například nějaké závažné onemocnění. V tom případě ale musíte vyhledat dietologa či nutričního terapeuta, nikoliv poradce. 

Stejně, jako by vám neměl nic zakazovat, neměl by vám výživový poradce ani slibovat žádné zázraky. Shodit 10 kg za měsíc zdravě a udržitelně prostě není možné. Co ale možné je, že se vám takový poradce snaží za každou cenu prodat nějaký svůj program. 

Závěrem

Teď už víte, jak může taková spolupráce s výživovým odborníkem vypadat a také čemu byste se měli zaručeně vyhnout. Pokud hledáte pomoc při hubnutí a je vám sympatické, jak náš výživový koučink funguje, můžete vyplnit dotazník a přihlásit se na zkušební konzultaci.

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 11

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře