Vítejte na mém blogu

Přeji vám příjemné počtení a odpusťte mi případné překlepy. 

inbody

Proč je dobré znát své tělesné složení?

Vědomí svého tělesného složení je klíčové pro udržení zdravého životního stylu a dosažení individuálních cílů v oblasti fyzické kondice. Tento článek se zaměřuje na důležitost znalosti tělesného složení a na to, jak může pomoci při plánování cvičení, stravování a celkového zlepšení zdraví.

Trénink na doma

Tréninkový plán na doma pro začátečníky 

Trénink na doma se stává stále populárnější volbou pro ty, kteří chtějí zlepšit svou kondici a zpevnit tělo, ale nechtějí nebo nemohou chodit do posilovny. Pro začátečníky to může být ideální volba, protože trénink na doma umožňuje cvičit bez nákladů na členství a časových omezení, a zároveň si mohou nastavit vlastní tempo a postupně zvyšovat náročnost tréninku. Pravidelné cvičení má mnoho přínosů pro...

jarní očista

Jarní detox – opravdu bez něj nezhubnete?

S příchodem každého jara se objevuje stejný nešvar – jarní detox. Mnoho lidí si myslí, že jaro je čas očisty a je nutné své tělo zbavit veškerých toxických látek a usazenin, které jsme za zimu nastřádali. Proslýchá se také to, že pro hubnutí je nutné tělo detoxikovat pomocí různých produktů či zeleninových šťáv. Je to ale pravda?...

Hubnutí

Jak hubnout bez jojo efektu

Většina lidí, která se snaží zhubnout, se s největší pravděpodobností setkala s fenoménem zvaným jojo efekt. Tento jev může být frustrující a demotivující, ale naštěstí existují způsoby, jak hubnout i bez tohoto problému.

Měření tělesného složení

Jak zjistit, kolik máte v těle tuku?

Zajímá vás, kolik máte v těle tuku, svalů a vody? V tomto článku se podíváme na to, jakými metodami se měří tělesné složení a kam můžete zajít, pokud vás zajímá, jak na tom jste právě vy.

vitamin c

Vitamin C – vyplatí se ho suplementovat?

Nachlazení je všude kolem nás, především v zimních měsících. Zajisté už jste slyšeli, že je při nemoci dobré dát si vitamin C. A to pořádnou dávku. Nebo že je dobré ho suplementovat preventivně. Jak je to s vitaminem C doopravdy?

4 tipy, jak se zbavit zácpy

Zácpa patří mezi časté trávicí potíže, kterou podle odhadů trpí mezi 20 až 30 % lidí ve vyspělých zemích. Je to stav, kdy se stolice objevuje méně než třikrát týdně a má tvrdou a suchou konzistenci, což může být bolestivé a nepříjemné. Naštěstí existuje několik jednoduchých kroků, které vám mohou pomoci se jí zbavit. Tento článek poskytuje čtyři...

sladké

Jak se zbavit chutí na sladké?

Trápí vás chutě na sladké a nevíte, jak si s nimi poradit? Důvodů může být hned několik. Jaké to jsou a jak je vyřešit, to se dozvíte v tomto článku.

hubnutí

3 jednoduché způsoby, jak začít hubnout

Říká se, že začít je půlka úspěchu. Pokud chcete začít s hubnutím, je tento článek přímo pro vás. Podíváme se totiž na 3 jednoduché kroky, které vám pomohou shodit přebytečná kila, aniž byste museli vynaložit velké úsilí.

jíst málo není cesta k hubnutí

Proč jíst moc málo není správná cesta k hubnutí

Myslíte si, že odpírání jídla a hladovění je cesta k vysněnému cíli, tedy hubnutí? Přečtěte si tento článek a zjistíte, že jste na velkém omylu.