Vítejte na mém blogu

Přeji vám příjemné počtení a odpusťte mi případné překlepy. 

zelenina
3.2. 2024

Začala jsem do stravy zahrnovat více zeleniny. Tohle se stalo…

Co se stane, když zahrnete do stravy více zeleniny? A jak to vůbec udělat? Máme pro vás hned 11 tipů!

snídaně
1.2. 2024

5 snídaní, které vás zahřejí během chladných dní

Každé roční období máme chuť na něco jiného. Je to přirozené. V zimě nás víc lákají teplé polévky a horké čaje, v létě zase svěží saláty a ledové limonády. A protože teď máme zimu, mrkli jsme se na to, jakou snídani si doma můžete vykouzlit, aby vás zahřála na celé dopoledne.

zdravé jídlo
19.1. 2024

6 rad, jak si vytvořit zdravý jídelníček

1. Začněte den vyváženou snídaní (a myslete hlavně na bílkoviny!) To pro vás asi nebude žádná novinka, že je snídaně důležitá a měli byste si ji každý den dát. Je tomu skutečně tak, pravidelně snídat se vám vyplatí hned z několika důvodů.  Nicméně není důležité jen to, jestli se najíte, ale také co si dáte. Vaše snídaně by,...

vitaminy
11.1. 2024

Velký přehled vitamínů a minerálních látek: proč jsou tak důležité a kde je najdete?

Že je dostatečný příjem vitaminů a minerálních látek důležitý, už vám je asi jasné. Kde je ale najít? Kolik jich za den přijmout? A proč konkrétně jednotlivé látky potřebujeme?

svačiny
3.1. 2024

Tipy na 3 zdravé svačinky, které vám pomohou odlehčit jídelníček po vánocích

Zanechte vánoční kalorické hříchy za sebou s našimi třemi lahodnými, zdravými a lehkými svačinkami, které vám pomohou obnovit rovnováhu po svátcích.

pitný režim
27.11. 2023

Jak si zvyknout na pitný režim

Dodržování optimálního pitného režimu je velmi častým problémem. Pravidelný příjem tekutin je pro nás a naše zdraví ovšem nezbytný. Proč tomu tak je? A jak to tedy udělat, abychom na pití nezapomínali?

večeře
3.11. 2023

Nápady na zdravé večeře

Už vás nebaví pečivo k večeři? Zkuste jeden z našich rychlých, zdravých receptů!

menopauza
19.10. 2023

Hubnutí při menopauze: Jde to!

Blíží se období menopauzy a udržet si štíhlou postavu už není tak snadné, jako tomu bylo dřív. Není to ale nemožné! Podívejte se, jak efektivně při menopauze hubnout, jaké potraviny zahrnout do jídelníčku pro své zdraví a jakým se raději vyhnout.

cukr
11.10. 2023

Jak efektivně redukovat příjem cukru?

Neustále máte chutě na sladké a nevíte, co s tím? Chcete konečně redukovat cukry ve svém jídelníčku, ale netušíte, jak na to? Vše se dozvíte v našem článku!

snídaně
19.9. 2023

Proč je snídaně důležitá a jak ji zařadit do svého jídelníčku

Říká se, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Tak proč se jí tolik lidí vyhýbá? Podívejte se s námi na to, proč je snídaně tak důležitá a jak ji do svého jídelníčku zařadit, pokud se vám ráno jíst nechce.