Kdo je to nutriční terapeut?

Kdo je to nutriční terapeut?

5
(1)

Víte, jaký je rozdíl mezi výživovým poradcem a nutričním terapeutem? 

Možná si říkáte, že je to to samé, jenom jinak řečeno. Není tomu tak. Výživový poradce totiž může být úplně kdokoliv, jak jsem již rozebral v tomto článku. Na rozdíl od nutričního terapeuta, nemusí mít žádné odborné vzdělání. 

Kdo to tedy je nutriční terapeut? 

Nutriční terapeutka

Je to člověk, který vystudoval obor nutriční terapie na vyšší odborné nebo vysoké škole. V rámci studia absolvoval nespočet hodin praxí a na rozdíl od výživového poradce má vzdělání na to, aby mohl ve výživě radit i nemocným lidem. 

Můžete se setkat ještě s pojmem nutriční specialista, což je nutriční terapeut, který vystudoval magisterský obor nutriční terapie. Jen pozor, občas se stane, že se tak nazývá nějaký výživový poradce. 

Kdy je vhodné obrátit se na nutričního terapeuta? 

Pokud máte nějaké zdravotní problémy, jakou je například silná obezita, alergie na některé potraviny, speciální dietu v důsledku chirurgického zákroku, bude lepší obrátit se na nutričního terapeuta. Výživový poradce by s vámi v takovém případě neměl chtít spolupracovat anebo by měl vše konzultovat s kolegy nutričními terapeuty, či lékaři. 

Kde hledat nutričního terapeuta? 

Existují webové stránky, které vám vaše hledání usnadní. Například Česká asociace nutričních terapeutů vytvořila seznam ambulancí nutričních terapeutů. Případně se můžete podívat na mapu nutričních poraden, kterou pro vás připravili z Nehladu. 

Jaké nutriční terapeuty doporučuji? 

  1. Jana Zahradníková
  2. Sandra Figalová
  3. Nehladu
  4. Andrea Mokrejšová 
  5. Institut moderní výživy 

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře