hubnutí

3 jednoduché způsoby, jak začít hubnout

4.9
(26)

1. Zařaďte více přirozeného pohybu 

schody

Není nic jednoduššího, než zařadit do vašeho běžného dne přirozený pohyb. Místo toho, abyste jeli výtahem, schody vyjděte. Vždycky, ať už jdete do kteréhokoliv patra. Zlepšíte fyzičku a zpevníte nohy a zadek! Zadarmo a bez časové újmy. Také se snažte chodit co nejvíce pěšky. Pokud máte tu možnost, jděte pěšky do práce. Můžete také jet na kole a nebo veřejnou dopravou. Tak jako tak toho budete muset víc nachodit. Když už pojedete autem, zaparkujte o ulici dál. Zajděte si na krátkou procházku po obědě nebo po práci. Zkrátka choďte, kdy můžete. 

TIP: Podívejte se na 5 tipů, které vám pomohou zhubnout po 40

2. Nemlsejte mezi jídly 

Možná se snažíte zhubnout tím, že snížíte svůj kalorický příjem. Lehký kalorický deficit je v pořádku a při hubnutí žádoucí. Musíme mít ale přehled o tom, kolik byste toho přes den reálně měli sníst. Když znáte svůj optimální energetický příjem, můžete si vypočítat (nebo si ideálně nechat vypočítat), kolik kalorií byste měli za den přijmout, abyste byli v adekvátním kalorickém deficitu. Pokud si ho vytvoříte svépomocí a nemáte tušení, jak by měl váš jídelníček přes den vypadat, může se stát, že uberete moc a budeme mít přes den chutě, jelikož ve vašem jídelníčku nebude dostatek živin a energie. Místo pořádného jídla pak začnete mlsat. Tuto problematiku jsme již probrali v tomto článku, pokud si jej chcete připomenout. 

Může se také stát, že máje jídelníček nastaven správně, ale stejně si čas od času mezi jídly něco zobnete. Například v práci, u televize, po obědě…Myslete však na to, že tyto snacky bývají většinou kaloricky nabité a můžete kvůli nim přesáhnout své kalorické optimum. A to o dost. 

3. Vyřaďte alkohol 

alkohol

1 gram čistého alkoholu obsahuje 7 kcal. V porovnání s makroživinami je to o 3 kilokalorie více, než mají bílkoviny a sacharidy. Je taky nejméně sytící složkou potravy, jeho konzumace vás tedy nijak nezasytí. Pro představu: 2 dl suchého bílého vína obsahují okolo 140 kcal, 2 dl červeného vína okolo 150 kcal a půllitr piva cca 230 kcal. Jedna sklenice tak představuje energetickou hodnotu jedné svačiny, tedy plnohodnotného jídla. Kaloricky je to tedy stejné, jako byste se ještě jednou najedli, ale něčeho, co vám nedá téměř žádnou přidanou hodnotu a ještě budete mít hlad. Pravidelná konzumace alkoholu také zvyšuje riziko infarktu, mozkové mrtvice a krevní tlak. Nadměrná konzumace způsobuje cirhózu jater, steatózu a alkoholismus. Alkoholismus zkracuje délku života zhruba o 10 let. 

Konzumace alkoholu může také přímo bránit hubnutí. Když tělo zpracovává alkohol, nemá tolik času se věnovat ostatním složkám potravy, jako jsou tuky a sacharidy. Je tedy větší pravděpodobnost, že se látky uloží ve formě tuku. Toto neplatí, pokud jste i s konzumací alkoholu stále v energetickém deficitu. Jak už jsme si ale vysvětlili, alkohol je energeticky bohatý a je tedy těžší se při jeho konzumaci v deficitu udržet. 

Když si čas od času dáte skleničku, určitě se nic nestane, ale nic se nemá přehánět. Pokud se snažíte zhubnout, může vám vyřazení alkoholu z jídelníčku výrazně pomoci. 

Velice zásadním krokem je také srovnat si to v hlavě. O tom a dalších tématech jsme se bavili v tomto článku.

TIP: Pokud i nadále tápete, objednejte se na konzultaci a nechte si s hubnutím pomoci.

Autorka: Ing. Kristina Heřmanová 

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 26

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře