Chyby při hubnutí

3 chyby při hubnutí, kvůli kterým nemusíte hubnout

4.8
(21)

Je možné, že se už nějakou dobu snažíte hubnout, ale místo kýženého výsledku se vám váha ani nehne, a co hůř? Jde nepatrně nahoru. Znáte ten pocit? Člověk v těchto chvílích rychle ztrácí motivaci a přemýšlí, co dělá špatně. Možná opravdu něco děláte špatně, ale není to vaše chyba. Nikdo vás neučil, jak si správně nastavit jídelníček. Na hlavní chyby při hubnutí jsem se zaměřil v tomto článku. 

TIP: Pokud chcete v hubnutí zaručeně uspět, objednejte si výživový koučink.

Všichni určitě víte, že nejdůležitější pro úspěch v hubnutí je být v kalorickém deficitu. Pokud nemáte nastavený správně denní příjem kalorií, hubnout nebudete. Jestli si nevíte rady s nastavením denního příjmu kalorií,  může vám pomoci tento kalkulátor zdarma. Díky němu zjistíte, jak byste si měli nastavit příjem, abyste byli v kalorickém deficitu. 

Správně nastavený denní příjem kalorií je první věc, kterou při hubnutí musíte znát. Pokud se tedy ptáte, jak začít hubnout? Jednoduše začněte tím, že si nastavíte správně denní příjem kalorií. 

Doufám, že důležitost nastavení denního příjmu kalorií pro hubnutí už je jasná. Teď se tedy pojďme podívat na 3 chyby, které vám možná brání v hubnutí. 

TIP: Přečtěte si článek 3 tipy, jak “rychle” zhubnout do plavek.

Chyba č. 1: Nevědomé pojídání během dne 

1. Chyba při hubnutí

Znáte to, na stole jsou vaše oblíbené brambůrky a když jdete okolo, tak si jednu dáte. No jo, ale během dne jdete okolo asi dvacetkrát a jednu si dáte pokaždé. Takto velmi snadno spořádáte jeden pytlík brambůrek a s kalorickým deficitem se můžete rozloučit.

Snažte se nepojídat drobnosti po celý den, ale jezte pouze hlavní jídla. Díky tomu budete mít denní příjem kalorií pod kontrolou, budete jíst více vědomě a hubnutí bude hned o něco snazší. 

TIP: Nestíháte si vařit? možná vám pomůže dieta v krabičce.  

Chyba č. 2: Zrádné kalorie, které nepočítate 

Možná se snažíte vše zapisovat do kalorických tabulek a dlouhodobě máte pouze zelená kolečka. Dobrá práce! Co když ale zapomínáte na drobnosti, které vám denní příjem výrazně zvýší, a vy tím pádem nejste v kalorickém deficitu. 

Jaké drobnosti mám na mysli? Opravdu si zapisujete do tabulek mléko a cukr z ranní kávy? Nezapomínáte si do tabulek psát i olej na kterém jídlo připravujete? Nechybí vám tam náhodou omáčky a dipy, kterými si vylepšujete vaše jídla? Pokud se vás nic z toho netýká a vše poctivě zapisujete, gratulujeme! Máte jistotu, že tuto chybu při hubnutí neděláte. 

TIP: Pokud vás nebaví počítat, můžete si nechat jídelníček na míru vytvořit ode mě v rámci výživového koučinku. 

Chyba č. 3: Slazené nápoje a potraviny

Ruku na srdce. Opravdu potřebujete pít sladkou šťávu? Pokud vám čistá voda nechutná, zkuste alespoň místo toho pít vodu s citrónem. Proč zbytečně přidávat cukr do vašeho příjmu v podobě slazených nápojů? 

Dalším problémem jsou slazené jogurty a jiné mléčné výrobky. Opravdu je takový problém si koupit bílý jogurt a přidat si do něj čerstvé ovoce pro dochucení? Asi ne, viďte? Z hlediska výživy je to ale velký rozdíl, tak na to myslete.

Doufám, že po přečtení tohoto článku už nebudete dělat ani jednu ze zmíněných chyb a podaří se vám konečně pohnout ze začarovaného kruhu hubnutí. Pokud byste potřebovali někoho, kdo vám pomůže a sestaví vám jídelníček na míru, můžete si objednat výživový koučink. 

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 21

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře