Proč nehubnu?

Proč nehubnu?

4.7
(7)
Váha stagnuje

Už se vám to někdy stalo? Rozhodli jste se, že chcete hubnout, upravili jste svůj příjem a začali jste třikrát týdně chodit do posilovny. 

Zpočátku to šlo krásně a každý týden vám šla váha hezky dolů a pak najednou nic. První týden, druhý týden, třetí… postupně ztrácíte motivaci a začínáte přemýšlet, jestli neděláte něco špatně. 

Co když potřebujete jíst ještě méně? Co když netrénujete dost tvrdě? Co když je s vámi něco špatně? Tisíce podobných otázek vám letí hlavou a s dalšími týdny se prvotní nadšení mění v zoufalství. Zejména když vidíte, že váha mírně stoupá. 

Poznáváte se? Nejste sami. A co teď? Opravdu nehubnete? 

Co když je to trošku jinak? Co když reálně hubnete tuk, ale zároveň nabíráte svaly? Napadla vás tato možnost? Ano, skutečně se může stát, že vám váha bude stagnovat, a přesto budete ztrácet tuk. Zejména pokud děláte silový trénink.

Jak to poznat, že hubnete tuk a nabíráte svaly? 

 V první řadě se začněte měřit, protože míry vám často mohou říct více než pouhé číslo na váze. Zejména míry kolem boků, pasu a stehen. Jen pozor, ať se vždy měříte na stejném místě. 

Další možností je nechat se změřit na kvalitním přístroji jako je InBody, který vám přesně řekne kolik máte tuku, svalů, vody a kostní hmoty v těle.

Případně můžete využít i chytrou váhu, kterou si pořídíte domů. Nicméně zde sledujte pouze trend (změny ve výsledcích) a neberte moc v potaz absolutní hodnotu (kg), protože jsou často nepřesné. 

Co když zjistím, že skutečně nehubnu? 

Měření InBody 770

Potom je potřeba zjistit, zda máte skutečně správně nastavený kalorický příjem (kalkulátor pro jeho výpočet zdarma najdete zde). Když zjistíte, že ano, potom sledujte, zda náhodou neděláte nějakou z těchto tří chyb. 

Nezapomínejte také na to, že hubnutí není lineární záležitost a občas dojdete do chvíle, kdy budete přešlapovat na místě. Důležité je však vytrvat a nevzdat to. Ty přebytečná kila jste také nenabrali přes noc, tak nečekejte, že zmizí během pár týdnů. Rychle mizící kila často vedou k jojo efektu a ten nikdo z nás nechce. 

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasů: 7

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře