inbody

Proč je dobré znát své tělesné složení?

4.7
(13)

Poznejte, jak na tom jste

Znát své tělesné složení a sledovat jeho vývoj je velice důležité. Může to být váš odrazový můstek, který vás namotivuje k tomu, abyste začali se cvičením nebo zlepšili svou životosprávu. Nebo vás naopak výsledky potěší a zjistíte, že na tom vůbec nejste tak špatně, jak jste si možná doposud mysleli. Můžete se totiž pouze domnívat, co se ve vašem těle skutečně děje, výsledky však mohou být úplně jiné.

Sledujte svůj pokrok 

Pokud se usilovně snažíte cvičit, ale na váze to zatím není moc znát, možná je to tím, že nabíráte svalovou hmotu (což je skvělé!) a zároveň shazujete tuk. To vám ale klasická váha neukáže. Díky cvičení se vaše tělesné složení pomalu ale jistě začne proměňovat, což může nějaký čas trvat. Pokud ale uvidíte stagnující nebo dokonce rostoucí čísla na váze, zaručeně to pro vás bude demotivující. Když ale zjistíte, že shazujete tuky a naopak nabíráte svaly, díky kterým budete hubnout ještě rychleji, nakopne vás to k ještě lepším sportovním výkonům! Pokud naopak zjistíte, že váha opravdu stojí, nebo se vaše tělesné složení neproměňuje tak, jak byste si představovali, víte, že je potřeba něco změnit. V tomto případě je nutné přenastavit jídelníček či tréninkový plán. Pokud si v takové situaci nevíte rady, můžete se obrátit na odborníka

cvičení

Nastavte si správný trénink a jídelníček

Znát své tělesné složení může pomoci při cíleném tréninku a stravování. Pokud víte, kolik svalové hmoty a tuku máte v těle, můžete se rozhodnout, jaký typ cvičení a stravování bude nejúčinnější pro dosažení vašich cílů. Například pokud máte vysoký podíl tělesného tuku, může být vhodné začít s cvičením zaměřeným na spalování tuku a snížení kalorického příjmu. O správném tréninku je opět dobré se poradit s trenérem. Výsledky měření vašeho tělesného složení jsou vám vždy interpretovány odborníkem, se kterým se můžete následně poradit, jak s nimi naložit. 

TIP: Pokud vás trápí jojo efekt, podívejte se, jak s ním zatočit.

Předejděte různým onemocněním

Vědomí o tělesném složení může také pomoci při diagnostice zdravotních problémů. Například příliš vysoký podíl tělesného tuku může být spojen s rizikem vzniku srdečních chorob a cukrovky. Zjistit tuto informaci může být motivací pro změnu životního stylu a prevenci těchto onemocnění.

Jak zjistíte, jaké je vaše tělesné složení?

Toto téma jsme již podrobně probrali v tomto článku. Pro rychlou rekapitulaci: velmi přesné měření, které vám poskytne veškeré důležité informace, je měření InBody, na kterém se můžete nechat přeměřit klidně každý měsíc a sledovat tak váš pokrok.

TIP: Pokud byste se chtěli o InBody dozvědět více, nebo se rovnou objednat, můžete tak učinit na tomto odkazu:

Nezapomeňte, že každý má jiné tělesné složení a není třeba srovnávat se s ostatními lidmi. Důležité je zaměřit se na vlastní zdraví a fyzickou kondici, snažit se dosáhnout svých cílů a porovnávat se jen se sebou. S vědomím svého tělesného složení můžete být úspěšnější při dosahování stanovených cílů a mít zdravější a spokojenější život. 

Autorka: Ing. Kristina Heřmanová

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasů: 13

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře