jarní očista

Jarní detox – opravdu bez něj nezhubnete?

4.9
(27)

S příchodem každého jara se objevuje stejný nešvarjarní detox. Mnoho lidí si myslí, že jaro je čas očisty a je nutné své tělo zbavit veškerých toxických látek a usazenin, které jsme za zimu nastřádali. Proslýchá se také to, že pro hubnutí je nutné tělo detoxikovat pomocí různých produktů či zeleninových šťáv. Je to ale pravda? Pomůže vám jarní detox zhubnout?

Detoxikace těla

V první řadě je důležité si uvědomit, že detoxikace není proces, který potřebujeme provádět jednou za rok nebo v určitém období. Naše tělo se detoxikuje neustále. Máme přirozené mechanismy, které odstraňují toxiny a odpadní látky z těla, a to jsou játra, ledviny, kůže a také třeba trávicí systém. Tyto orgány pracují na tom, aby udržely rovnováhu v našem těle neustále. Žádný jarní detox tedy není potřeba.

Jarní detox často zahrnuje omezení jídla nebo konzumaci speciálních nápojů či výrobků, aby se tělo „vyčistilo“. Bohužel mnohé z těchto očistných programů mohou způsobit větší škodu než užitek. Pokud cítíte, že je potřeba odlehčit či vylepšit váš jídelníček a nejste si úplně jisti, jak na to, můžete se obrátit na výživového odborníka. Rozhodně byste se ale měli vyhnout extrémům v podobě jarního detoxu, který může váš organismus ještě více rozhodit

TIP: Chcete zhubnout i po 40? Stáhněte si ukázku redukčního jídelníčku zdarma

jarní detox

Jarní detox a hubnutí 

Co se týče hubnutí, jarní detox ani žádná jarní očista nejsou potřeba. Pro zdravé hubnutí je důležité dodržovat lehký kalorický deficit a vyvážený jídelníček s dostatečným množstvím bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Dále je třeba dodržovat pravidelný pohyb, dostatečný spánek a vhodný pitný režim. Pokud se budete řídit těmito zásadami, tělo se bude samo očišťovat a hubnout zdravým způsobem.

Pokud tedy přemýšlíte nad jarním detoxem, pamatujte na to, že není nutný pro zdravé hubnutí ani nic jiného. Budete zbytečně trápit sebe i svou peněženku. Pokud se po zimě cítíte mrzutí a nemáte dostatek energie, zkuste se zaměřit na pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravou stravu, dostatek spánku a nějaký oblíbený koníček. Vaše tělo vám poděkuje.

TIP: Více o detoxikaci a negativních účincích detoxů se dozvíte v tomto článku. Pro pochopení celé problematiky se vám tyto informace budou dozajista hodit!

Autorka: Ing. Kristina Heřmanová 

Jak se vám líbil tento článek?

Vyberte počet hvězd a můžete hodnotit!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 27

Zatím nikdo nehlasoval, budete první?

Protože se vám článek líbil, možná vás budou zajímat i mé další kanály...

Sledujte mě na sociálních sítích!

Komentáře
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Koukněte na všechny komentáře